Kontracepcija

pauza

roberta

Prije godinu dana diagnosticiran mi je policistični jajnik, a zbog problema sa aknama ginekolog mi je preporučio Yasmin tablete.
Yasmin sam koristila 8 mjeseci, nakon čega sam odlučila napraviti pauzu. Nakon 4 dana što sam ih prestala koristiti dobila sam menstruaciju, od tada je prošlo već 2 mjeseca da se menstruacija nije pojavila. To me zabrinjava, moram li se javiti ginekologu ili takva stanka može biti posljedica prestanka uzimanja tableta. Molim Vas za savjet.Pozdrav.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Svakako ukoliko imate redovite odnose provjerite da niste trudni. Po prestanku uzimanja Yasmina nema razloga da Vam izostaju menstruacije, pogotovo ako su ciklusi bili uredni prije uzimanja Yasmina. No, ukoliko ste imali neredovite cikluse (policistični jajnici) prije uzimanja Yasmina, vjerojatno ćete po prestanku uzimanja opet imati neredoviti ciklus.