Kontracepcija

pilula i plodni dani

lena

Svako jutro,već treći mjesec, pijem logest (nisam ga prije nikad uzimala).U utorak sam ga zaboravila uzeti,a večar prije imala sam nezaštićen odnos. Tek kasno navečer sam primjetila da ga nisam uzela i odmah sam ga popila ali je prošlo više od 12 sati (oko 15). Slijedeći dan popila sam normalno tabletu po normalnom rasporedu. Kolika je mogućnost da ostanem trudna (u upustvima tako piše) i da li moram hitno otići kod svog ginekologa.Jako sam zabrinuta i molim vas odgovorite mi što prije.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Niste naveli u kojoj ste fazi ciklusa, odnosno koja je to pilula u redosljedu uzimanja. Ukoliko ste zakasnili duže od 12 sati u uzimanju naredne pilule potrebna je dodatna zaštita. Posebno je važno kod niskodozažnih kontraceptiva, kao što je Logest biti što točniji u uzimanju pilule.