Kontracepcija

pilula i proljev

angelina007

da li je moguće ako se dobije proljev nakon 11, 12 sati od popijene pilule i jos jedan proljev 10 sati nakon tog prvog da se popijena pilula nije apsorbirala ?? meni se to dogodilo i nisam popila onda drugu zamjensku nego sam je popila u uobicajeno vrijeme...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Apsorbirala se, ne brinite.

angelina007

s tim da sam ja sam kriva za taj proljev jer sam popila laksativ vecer prije i proljev je nastupio znaci 11, 12 sati nakon popijene pilule

darko12345

Poštovani,
djevojka je ovaj mjesec počela s korištenjem Daylette pilula i danas je bila na 12. tableti. Pije ih svaki dan točno u 15:00, međutim, danas je u 15:10 dobila proljev nakon čega je popila 13.tabletu u 15:30. Zanima me je li dobro postupila, je li uopće bilo potrebno popiti dodatnu tabletu?
Lijep pozdrav, Darko

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Darko, nije bilo potrebe za dodatnom pilulom, ali nište se neće dogoditi zato što ju je uzela.