Kontracepcija

iscjedak i pilule

wonderwall

Poštovana doktorice!Prestala sa s korištenjem kontracepcijskih pilula nakon zadnje menstruacije,zanima me da li će mi sljedeća menstruacija doći na vrijeme(inače mi je dolazila 23.dan)?? I nakon zadnje menstruacije,tjedan dana kasnije primjetila sam smeđi iscjedak koji je trajao samo jedan dan,tj. imala sam ga samo ujutro,kasnije više ne,je ti nešto neuobičajeno??

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako su vam prije kontracepcije menstruacije bile neredovite vjerojatno će biti opet. Smeđi iscjedak je spotting, ništa zabrinjavajuće. Malo čitajte ove stranice, sve to tu već piše.

NiKaKo

ja pijem pilule prvi mjesec i nakon menge mi se pojavio smedi iscjedak s malom sukrvicom.to traje vec par dana...sto bi to moglo biti???

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Spotting, kao je gore objašnjeno.

NiKaKo

mislim da sam dobila menstruaciju a pilule za ovaj mjesec nisam popila do kraja...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To vam nema veze ako ste pilule redovno pili, kontracepcijska zaštita je održana. Samo ih nasavite normalno piti i s vremenom će se sve normalizirati.

NiKaKo

btw koristim trinovum...malo sam svrljala po netu i dosta pise da ne valjaju te tablete bas

NiKaKo

i jos nesto.bila sam bolesna ovaj tjedan i pila sam sumamed pa da li je moguce da je to utjecalo na ove promjene.malo sam dosadna ali uplasena pa zato stalno nes pitam heh
hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, to je utjecalo.

NiKaKo

i jos nesto.zadnju tabletu sumameda sam popila u sub.valjd bi trebao uskoro taj spoting nestati?
i hvala puno na svim odgovorima

vale_17

popila sam pilulu oko pola 8 i bilo mi je muka jer nisam ništa jela cijeli dan pa sam povračala oko 12...jel pilula odjelovala?dobila sam menstruaciju 31.8. i sad imam iscjedak pojačan,al bijeli...to je normalno ili?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte temu Obavezno pročitati. Pojačani iscjedak nema veze sa pilulama ali bi mogao imati sa Sumamedom, pa ako ne prođe, javite se ginekologu.

vale_17

znači da je moja pilula odjelovala?a taj pretjerani iscjedak je posljedica čega?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Niste baš s razumijevanjem pročitali temu na koju sam vas uputila, ako ponovo pitate da li je tableta djelovala jer tamo to piše. Ili niste uopće pročitali?
Što se iscjetka tiče on je obično na pilulama promijenjen, bijeli i obilniji, ali uvijek može značiti i nekakvu upalu, pa ako vas zabrinjava trebate kod ginekologa.

vale_17

pročitala sam tek sad...hvala vam puno! happy

Ela96

Poštovani,

pijem pilule Drospifem već godinu i 5 mjeseci. Nisam imala nikakvih nuspojava, no prije 2 tjedna na sam primjetila iscjedak smeđe boje i malo krvi, ali jako malo. Iscjedak i dalje traje, a prvi put kad sam dobila iscjedak bila sam na 12. tableti, dakle ni blizu skorašnjoj mjesečnici, tj placebo pilulama jer uvijek mensturaciju dobijem na 3. placebo piluli. Imala sam blagu bol u jajnicima tj. zna mi se pojaviti nekada, ali kratko traje, bol kao da ću dobiti mjesečnicu. Mjesečnice mi u ovih godinu i pol uzimanja pilula dolaze uvijek točno, na 3. placebo tableti. Dečko i ja prakticiramo prekinuti snošaj, bez zaštite ali uvijek pazimo i nikada nije bilo ejakulacuje u rodnicu. Čini mi se kao da se iscjedak povećao ovih dana, pa me zanima što bi to moglo biti. Bila sam kod ginekologinje na pregledu prije nekoliko mjeseci i rekla je kako imam blagu upalu, te da se vidjelo malo krvi, no tada nisam imala ovakav smeđi iscjedak sa malo krvi, ovo mi se pojavilo tek nekoliko mjeseci nakon pregleda dakle sada prije 2 tjedna. Isto tako, studiram i radim, stresan način života, dosta briga i stresa vezano za posao i fakultet koji je blizu kraja, ali ne znam koji bi bio uzrok ovakvom iscjedku sa malo krvi. Jedino što sam prije dva tjedna prehladila jajnike pa su me me boljeli, ali samo dan, dva i poslije sve normalno. Pilule Drospifem uzimam redovito, svaki dan, nikad nisam preskočila niti jednu, uvijek u isto vrijeme uz maksimalan odmak od 2 sata ako mi se dogodi da sam zaboravila uzeti u uobičajeno vrijeme pa uzmem 2 sata ili sat kasnije pilulu. Zamolila bih Vas ako mi možete pojasniti što bi to moglo biti. Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru i lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je u pitanju probojno krvarenje. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Ako bi se ponavljalo kroz idućih nekoliko ciklusa možete razmisliti o promjeni tableta.