Kontracepcija

Pilula za dan poslije

Suncokret 123

Postovani
Zadnja mjesecnica je bila 16.06 ili 18.06 prije toga 23.05.S obzirom na to ne mogu tacno izracunati vrijeme ovulacije.
Rizicni odnos sam imala 28.06 .Nakon nekih 20 sati popila sam Ellaone tabletu,blagi smeci iscjedak imala dan poslije,trajao jedan dan i poslije nista. Od popijene tablete pa sve do sada imam izrazito bolne grudi,ponekad bol u stomaku .Da li ti siptomi mogu biti zbog tablete ili su siptomi trudnoce?Da li imam razlog za zabrinutost da tableta nije djelovala?Jutros (10 dana od odnosa ) sam uradila test na trudnocu, bio je negativan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme i nema razloga da ne bi djelovala. Pričekajte menstruaciju.

Suncokret 123

Postovani hvala na odgovoru
Imala bih jos jedno pitanje
Ako test za trudnocu uradim u nedelju ujutro da li je rezultat tada 100% pouzdan?Ili je to jos uvjek rano za test?Kada ga mogu najranije uraditi?

Suncokret 123

Postovani hvala na odgovoru
Ne znam da li je moja druga poruka poslata iz tog razloga pisem jos jednom.
Ako test za trudocu uradim u nedelju (13 dana nakon odnosa) da li je rezultat 99% tacan?Kada najranije mogu uraditi test da bi rezultat bio pouzdan?

Ivo Balenović, dr. med.

Trinaest dana nakon odnosa test je gotovo 100% pouzdan.