Kontracepcija

Pilula za dan poslije i menstruacija

Zara365

Poštovani/a,
imala sam nezaštićeni spolni odnos za vrijeme plodnih dana, premda partner nije ejakulirao, ja sam se poprilično uplašila, jer sam čitala svašta o predsjemenoj tekućini i 14 sati nakon spolnog odnosa, ja sam popila pilulu za dan poslije Escapelle. 12 dana nakon popijene tablete dobila sam oskudni smeđi iscjedak koji je trajao 3 dana,a nakon njega odmah sam dobila također oskudnu menstruaciju koja je trajala samo 2 do 3 dana. Znaci menstruaciju sam dobila na dan kada trebam 04.01.2020,ali me sada brine tj smedi iscjedak i kratkoća menstruacije,inace imam nepravilne cikluse i menstruacija je obilnija i traje duze. Da li postoji mogućnost trudnoće? Hvala lijepo na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Iscjedak je moguća nuspojava tablete. Možete se uvjeriti tako da uradite test na trudnoću.