Kontracepcija

Pilule i Covid-19

Diana35

Poštovani, zanima me informacija koliko su veće šanse od stvaranja tromba kod ranije zdravih žena koje su Covid pozitivne a piju hormonsku kontracepciju? Pročitala sam na vašoj stranici da se treba prestati s unosom estrogena u slučaju Covid-a, pa me zanima koliko je ozbiljna situacija ukoliko i dalje koristim hormonsku kontracepciju, a Covid sam pozitivna.

Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema rezultatima nove studije, žene s COVID-19 koje uzimaju kontracepcijske pilule imaju povećan rizik od stvaranja ugrušaka. Preporuke je: antikoagulacijska terapija ili prekidanje s uzimanjem lijekova koji sadrže estrogen.