Kontracepcija

Pilule i trudnoca

roberta9

Postovani, zanima me koji su simptomi trudnoce ukoliko pijem pilule? Naime zanima me bi li menstruacija izostala ili bi i dalje bila redovita samo uz neke promjene kao npr da postane bolna? Jedna mi je poznanica rekla kako je redovita pila pilule i ostala trudna te imala menstruaciju citavo vrijeme trudnoce pa me zanima je li to moguce. Pijem redovito yasmin pilule, imam redovitu menstruaciju, ali sam se u zadnje vrijeme udebljala pa me njezina prica malo zabrinula s obzirom da sam studentica i s razlogom pijem yasmin. Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko redovito uzimate pilule trudnoća nije moguća. U slučaju eventualne trudnoće, menstruacija bi izostala. Ukoliko imate bilo kakve sumnje, uradite test na trudnoću.

zabrinuta55555

Pozdrav, pijem kontracepcijske tablete Zoely godinu dana, imam redovne spolne odnose, većinom sa prezervativom. Pila sam antibiotik Amoksicilin, te mi od tada mjesečnica kasni 16 dana.
Nisam sigurna da li sam ovaj mjesec imala nezaštićeni spolno odnos. Inače nezaštićene spolne odnose imam samo prvih par minuta.
Postoji li mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da redovito uzimate kontraceptive ne postoji mogućnost trudnoće. Amoksicilin ne umanjuje zaštitu. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive menstruacija ponekad može izostati. Ukoliko izostane i idući ciklus javite se liječniku.

Lilika25

Postovani,
Imam pitanje. Ovaj mjesec imala sam nezasticeni odnos, ali decko nijednom nije zavrsio u meni, te tokom plodnih dana nije uopće doslo do ejakulacije. Menstruacija mi kasni i nemam neke simptome da ce doci. Dali postoji mogućnost trudnoce?

zabrinuta55555

Poštovani, ako izostane mjesečnica i sljedeći ciklus da se obratim liječniku za promjenu pilula?

zabrinuta55555

Poštovani, ako mi sljedeći ciklus izostane mjesečnica, trebam li se javiti liječniku za nove kontracepcijske pilule?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lilika25, budući da ste imali odnose, mogućnost trudnoće postoji. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana zabrinuta, ako izostane i idući ciklus svakako se javite liječniku.

Diana35

Poštovani,
Zanima me informacija postoji li mogućnost trudnoće ukoliko redovito pijem pilule Diane 35, ali ako sam tek na 2.tableti novog blistera te dečko ejakulira u mene tog 2.dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god uzimate pilule ne postoji mogućnost trudnoće.

Diana35

Poštovani,
Postoje li plodni dani ukoliko se piju pilule (Diane35)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje koriste oralne kontraceptive nema ovulacije, stoga nema niti plodnih dana.