Kontracepcija

Tableta za dan poslije

Poštovani.
Dečko i ja smo imali nezaštićeni spolni odnos 10.02. Rekao mi je da je malo ejakulirao u mene.
Zadnju menstruaciju sam imala 21.01 i sad bih trebala dobiti 16.02. , ako sam dobro izračunala odnos je bio za vrijeme neplodnih dana, ali sam ja ipak radi sigurnosti sutradan popila pilulu za dan poslije.
Da li mogu isķljučiti mogućnost trudnoće?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće. Tableta nije bila potrebna.

Misic12345

Poštovani doktore,

Jučer sam imala spolnih odnos s dečkom pri kojem je kondom pukao. (24.1.) Zadnja menstruacija mi je bila 2.1.(menstruacija 6 dana), ciklusi mi traju u prosjeku 33 dana , rijetko mi ciklus bude 28 dana ili 34. Ako računam da mi je ciklus 33 dana ovulacija mi je trebala biti 22.1. Što vi mislite trebam li popiti tabletu za dan poslije , tj postoji li mogućnost za trudnoćom. U listopadu sam popila ellaone tabletu, koliko je štetno ako bih popila opet. Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacija je prošla stoga nema potrebe za tabletom.

Orihime

Poštovani,
Juče sam imala zaštićen odnos sa kondomom. Ejakulacija se desila vani, time sto je deo sperme bio na mojim butinama i sa gorenje stane vagine(kod klitorisa). Obrisala sam svu spermu ali zato sto nisam bila sigurna da li se nesto sperme slilo dole u unutar vagine i zato sam sat vremena nakon odnosa popila tabletu za dan posle.
Poslednja menstruacija je bila 19.01,a odnose sam imala 23.01,08.02 i 22.02.
Vec nekoliko meseci meni ciklus dolazi u periodu od 24 do 28 dana. Kada imam stresne situacije desi se da mi menstruacija kasni po 1 ili 2 meseca. Kada se to desi ja uvek odradim test i bude negativan jer uvek praktikujemo zašticen odnos sa kondomom i ejakulacija vani. Pošto sam i ovog meseca imala stresne situacije imam osecaj da necu imati menstruaciju jer me grudi jos ne bole.
Moje pitanje je da li treba da se brinem za trudnicu i da li i kada treba da uradim test na trudnoću?
Unapred hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.