Kontracepcija

Pilule i trudnoca

Bubi2634

Poštovani,

Pijem Estal tablete unatrag 2 godine, te zadnjih 2 tjedna nisam primjetila i ne sjećam se popila tabletu s većim vremenskim odmakom. U 12. danu ciklusa (smatra se da su ovulacijski dani) imala sam nezastićeni spolni odnos, gotovo sam sigurna da je ejakulirao van rodnice, ni brine me ako je išta "pobjeglo". Imam li se razloga brinuti?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate oralne kontraceptive nemate plodne dane, stoga ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Bubi2634

Poštovani,

Nastavljam pitanje na ovo gore od prije par dana, ne znam cime je povezano no u donjem dijelu trbuha (predio jajnika) imam blago probadanje. Nije bol kao od mjenjačnice ali bas probadanje. Je li povezano s cime u vezi odnosa i trebam li se brinuti?

Hvala na odgovoru, lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Sigurno nije povezano s odnosom, ali bez pregleda ne mogu odgovoriti o čemu se radi.

Bubi2634

Postovani,

Ja se ispricavam na ponovom pitanju no svasta se moze zamisliti u glavi, stoga me strah sto "ako". Bolovi u donjem dijelu trbuha traju nekoliko dana te su malo ostriji od menstrualnih bolova. Nisam se prije obazirala na bolove i ukoliko ih je bilo. Sa trudnocom posto uzimam pilule nije povezano? Imala sam nekih manjih upala te sam par puta ponavljala papa-test je li moguće s tim povezano?

Jos jednom se ispricavam, ugodan dan.

Ivo Balenović, dr. med.

Bez pregleda mogu samo nagađati - možda je od kralježnice, probavnog, urinarnog trakta. Od trudnoće nije.