Kontracepcija

pitanje

cura 17

imam 17 god, spavala sam sa dečkom 3 puta i pritom smo koristili prezervativ... sada bi (naravno,uz njega) htjela potpuniju zastitu i zeljela bih poceti piti kontracepcijske tablete. inace, skolona sam debljanju, i ponekad( prije menstruacije) aknama na licu. ciklusi mi traju 33-35 dana,a mjesecnica mi je dosta bolna i dobivam grceve... sto mi preporucate... ne bih zeljela na pregled... koje bi mi tablete najbolje odgovarale??' hvala

doc. dr. sc. Branko Radaković

Mišljenja sam da je nakon prvog odnosa potreban i prvi kompletan ginekološki pregled. Također smatram da je potreban i savjet ginekologa glede kontracepcijskih pilula, odnosno što je najbolje za Vas.