Kontracepcija

yasmin

miha

Koristila sam i ranije kontracepcijske tablete( Logest, Triquilar,.., a posljednja 3-4 ciklusa koristim Yasmin.
Po preporuci liječnice, ali bez ikad napravljenih krvnih pretraga.
Dobila sam 4-5 kg od kad ga uzimam, strasno sam depresivna, plačljiva, umorna...
Što da radim?
Da li da jos pijem ili da prekinem?
Ne vrijedi pitati liječnicu, jer kod nje je uvijek sve ok.
Hvala

doc. dr. sc. Branko Radaković

Prije početka uzimanja kontracepcijskih pilula od bilo kakvih pretraga puno je važnija detaljna obiteljska i osobna anamneza, pogotovo glede nasljednih poremećja koagulacije. Kod dugogodišnjeg uzimanja pilula potregno je povremeno učiniti pretrage što Vaša lječnica sigurno zna.
Male su mogućnosti da ste zbog Yasmina dobili na tjelesnoj težini i da imate simptome depresije. Možda su uzroci negdje drugdje. Ne znam koliko imate godina?

miha

Imam 27 godina, a pilule koristim 5 godina, uz par kraćih prekida(2-3 puta po 2 mjeseca)
Uzela sam triquilar i puno mi je bolje
Libido je bolji, a ranije navedeni problemi s raspoloženjem su se jako jako smanjili...
Nadam se da necu krvariti u točkicama kao ranije.

doc. dr. sc. Branko Radaković

I ja se nadam da s triquilarom nećete imati probleme koje ste uzimali kod uzimanja prethodno spomenutih kontraceptiva.