Kontracepcija

početak korištenja triquilara

dinina

pojavilo mi se oskudno krvarenje 24. dan ciklusa, i kako sam mislila da je to menstruacija, popila sam 1. tabletu triquilara. htjela sam započeti kontracepciju nakon nekoliko mjeseci pauze. Krvarenje mi je trajalo taj jedan dan, i sad sam u nedoumici da li da nastavim piti pilule, da li mogu očekivati menstruaciju, kada? Hvala na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako inače imate 24-dnevne cikluse onda bih i ja mislila da je to menstruacija, a da je trajala 1 dan radi utjecaja Triquilara, i nastavila bih piti tablete. Međutim, ako imate duže cikluse onda ste imali nekakvo nepravilno krvarenje.
Ja bih vam u svakom slučaju savjetovala da nastavite piti Triquilar u nadi da nećete prokrvariti dok ne popijete zadnju tabletu. Ako sad prestanete, tu načetu kutiju možete baciti, a kad ćete dobiti menstruaciju ne mogu znati.

dinina

Sad sam uspjela kontaktirati doktoricu, dala mi je isti savjet. Zahvaljujem Vam se na tako brzoj pomoći.