Kontracepcija

pogrešna pilula

zorana98

Poštovani, pijem daylette tablete tri meseca. Pre toga sam ih pila 9 meseci i imala pauzu od 3 meseca. Nisam uzela zadnju tabletu iz drugog reda, ali sam zabunom uzela prvu tabletu iz trećeg reda i sutradan nisam popila nijednu, zatim sam sve ostale uzimala redovno. Par dana nakon toga počeo mi je smeđi sekret. Izostala mi je menstruacija dok sam uzimala placebo tablete. Četvrtu kutiju sam počela redovno piti i menstruacija mi još nije počela a smeđi sekret je još uvek prisutan. Postoji li šansa da sam trudna? Nisam koristila dodatnu zaštitu a imala sam odnose tokom celog meseca.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenje ponekad može izostati. Prema navedenome zaštita se nije smanjila. Smeđi sekret je probojno krvarenje (nije opasno i ne umanjuje zaštitu).