Kontracepcija

Pomoc kontracepcija

Anka25

Dobar dan. Prvi dan menstruacije je bio 9.9
Yaz tablete sam pocela uzimati 14.9 a jucer sam imala odnos bez dodatne zastite. Prosli mesec sam isto uzimala yaz I plan je bio odgoditi menstruaciju na mesec dana zbog putovanja. Onda Sam jednu zaboravila I pocelo je tockasto krvarenje zbog cega sam ih prestala uzimati I dobila prije spomenutu menstruaciju 9.9.

Posto shvacam da sam zeznila ciklus, a inace je izmedju 28 I 31 dan, zanima me da li bi trebala biti zasticena ili uzeti tabletu za dan poslije iako uziman yaz?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uzimanjem tableta. Budući da tablete uzimate unazad 10 dana, zaštita je uspostavljena. Pilula za dan poslije nema smisla.