Kontracepcija

Pomoc molim vas

steva653

Devojka i ja smo jako mladi i imamo po 15 godina i zadnjih 4/5 dana smo imali odnose svako vece bez zastite ali sam ,,vadio" na vreme,a sad sam se nacitao svega i svacega na internetu i jako sam se uplasio da li je moguce da ona ostane trudna a treba da dobije tek za 10ak dana a ne mogu da cekam toliko da bi video da li ce ostati trudna ili ne i jos nesto,da li je moguce da se spreci nekako ta trudnoca ako zatrudni slucajno da se popiju neke tablete ili nesto?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće. Postoje tablete 'za dan' poslije koje se moraju uzeti unutar 72 sata od odnosa da bi se spriječila ovulacija, a time i oplodnja. Do ovulacije dolazi 14. dan ciklusa.

steva653

Njoj su grudi malo tvrdje i zapusen joj je nos i muka joj je bilo i jutros i juce ujutru? Je l su ti simptomi?

Ivo Balenović, dr. med.

To nisu sigurni znakovi trudnoće. Savjetujem da uradi test ukoliko menstruacija ne dođe na vrijeme.

nady97

Poštovani,
Pijem Diane 35 i trenutno sam u sedmodnevnoj pauzi (zadnja tableta je bila u subotu).Danas sam bila kod doktora jer imam bolove u desnom bubregu,na ultrazvuku je prikazan pijesak i blagi početak kamena.Dobila sam da pijem tablete Spasmex 5mg,Voltaren 50 mg,Controloc 40 mg.
Da li ove tablete utiču na učinkovitost Diane i da li trebam koristiti dodatnu zaštitu tokom odnosa?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedena terapija ne umanjuje učinkovitost kontracepcije.

nady97

Navedenu terapiju sam nastavila piti u toku sedmice,inace ciklus mi pocinje cetvrtkom a ovaj put je jucer poceo (petak).S tim da je veoma malo bilo krvarenja,a danas 2.dan ciklusa nema nikako krvarenja.Sutra trebam poceti sa Diane i da li da nastavim piti ove tablete jer me strah da bi moglo doci do neke promjene sto se tice zastite..I veoma me zabrinjava prestanak krvarenja 2.dan ciklusa.
Hvala Vam!

Ivo Balenović, dr. med.

Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postanu kraća i oskudnija, a ponekad mogu i izostati.