Kontracepcija

ellaOne

entenca

Poštovani,
08.09. imali smo spolni odnos te je kondom u jednom trenutku neprimjetno skliznuo i ostao unutra 20-tak sekundi. Nije ejakulirao u mene Prema aplikaciji taj dan je bio dan ovulacije te sam sljedeće jutro u strahu (8-9h poslije) popila ellaOne tabletu. Sljedeću menstruaciju trebala sam dobiti 22.09. Pročitala sam da je normalno da menstruacija nakon tablete za dan poslije kasni nekoliko dana. Nakon 7-og dana kašnjenja na prvi jutarnji urin sam se testirala te se test pokazao na moje olaksanje negativnim. Proslo je 5 dana otkako sam se testirala tj. danas mi kasni 12 dan. Je li moguce da je test pokazao pogresan rezlutat ili mi kasni 12 dana zbog tablete?
l.p.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Nakon tablete je uobičajeno da menstruacija kasni do 7 dana. Vjerojatno je došlo do hormonske neravnoteže. Savjetujem da uradite analizu hormona.

Poštovani,jucer mi je na ginekološkom pregledu rečeno da će mi ovulacija biti za nekih 5 dana. Navecer pri spolnom odnosu pukao nam je kondom ima li potrebe da popijem ellaone tabletu radi zaštite

Ivo Balenović, dr. med.

Uzmite za svaki slučaj.

natasa2388

Postovani 27.03 sam imala spolni odnos i doslo je do ejakuacije. 29/30.03 mi je bila kako moj Kalendar kaze ovulacija.Tabletu ella One sam popila tek 01.04. U opisu stoji do 5 dana. Vase misljenje i kada ukoliko bude potrebe da se uradi test za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko izostane menstruacija uradite test na trudnoću.