Kontracepcija

Postoji li mogućnost trudnoće?

nuk1

Poštovani , zadnju menstruaciju sam imala 03.03.2021., inače su mi menstruacije od 24 do 31 dana., imala sam nezaštićeni odnos., osjećam veliku bol u grudima i bradavicama, na sistematskom mi je rečeno da imam krvaviu cistu s desne strane. Dali ona utječe na dolazakk menstruacije ili da napravim test za trudnoću?

Hvala puno.

Lp

mamich97

Pozdrav,

Pila sam pilule Diane 35 nesto vise od 10 mjeseci i prestala s posljednjih paketom 7.3. nakon cega je krvarenje nastupilo 12.3. i trajalo do otp. 16.3. ili 17.3.. Onda sam 20.3. imala oralni odnos s deckom gdje sam ga oralno zadovoljavala i na ruci koja je drzala spolovilo prilikom zadovoljavanja je bilo dosta nakupina tekucine (moja pljuvacka vjerovatno pomjesana s nesto njegovih penilnih tekucina). Nakon sto sam ga prestala zadovoljavati (tada nije bilo jos uvijek ejakulacije), obrisala sam tekucine sa ruke maramicama i onda sam istom tom maramicom obrisala sebe dole duz cijele vulve i po vaginalnom otvoru. Onda smo nakon tog nastavili uz vaginalni odnos s kondomom. Da li je moguce da tako dodje do trudnoce ako je na maramici bilo spermija?

Takodje dan nakon jednog drugog odnosa koji je bio u subotu 27.3., ujutru sam na dnevnom ulosku i papiru vidjela tragove krvi i mislila sam da je mozda zbog odnosa prethodni dan, frikcije ili tako neceg. Nedjelja i ponedjeljak nista, a onda juce (utorak) uvece javlja se smedji iscjedak na ulosku i danas opet nista. 26.3. sam imala jake bolove cijeli dan u donjem predjelu stomaka (na strani desnog jajnika koji je okej, a lijevi jajnik je cistican). Po kalendaru 26.3. je trebala biti ovulacija ali obzirom da sam tek prestala s tabletama, ne znam je li bila tada. Ja se sad bojim da ti krvavi tragovi nisu mozda implantacijsko krvarenje, ili to moze biti posljedica prestanka uzimanja kontracepcije pocetkom mjeseca. Mislila sam isto da je ovulacijsko krvarenje, ali po kalendaru ona je "bila" prije 5 dana, a iscjetka je bilo i juce.

Izvinjavam se na dugom pitanju!

anonimnadjevojka

Pozdrav.
Inače imam neredovite M ali većinom to varira u 3-4 dana.Sada mi već kasni 8 dana i to me jako brine.Test za T je urađen prije 2 dana i srećom,negativan je..Znate li možda zbog čega bi moglo kasniti i moram li se previše brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nuk1, ako se radi o hemoragičnoj ('krvavoj') cisti, znači da je ovulacija prošla i ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mamich, prema svemu navedenome ne postoji mogućnost trudnoće. Nakon prestanka uzimanja kontraceptiva potrebno je neko vrijeme dok se ciklusi ne stabiliziraju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anonimnadjevojka, vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih tjedan dana, javite se liječniku radi terapije kojom će je potaknuti.

mamich97

Postovani doktore, hvala Vam na odgovoru.

Redovna sam kod ginekologa, min. 2 godisnje, radim Papa testove redovno, no trenutno je na godisnjem pa ne mogu da ga zovem. Mislite da su povremene krvave epizode i smedjeg iscjetka na uloscima posljedica prestanka konzumacije pilula?

nuk1

Poštovani doktore,

Zašto onda mi kasni menstruacija? Dali da jjoš čekam ili da napravim test?

Hvala.

nuk1

Poštovani ,

Zahvaljujem. 23.03 su mi rekli da imam cistu, a 16.03 smo imali nezaštičeni odnos, dali da čekam mesnstruaciju ili da radim test?

Hvala puno.

nuk1

hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mamich, potrebno je neko vrijeme (nekada i do tri mjeseca) da se ciklus stabilizira.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana nuk, uradite test na trudnoću. Podatak da je odnos bio 16.3 puno mijenja na stvari, jer sam shvatio da je odnos bio tada kad ste pisali (31.3). Trudnoća je moguća.

zabrinuta55555

Poštovani, uzimam redovito kontracepcije tablete Zoely narednih 3 godine, mjesečnice mi uvijek dođe u isto vrijeme na isti dan. Zadnja mjesečnice bila je 29.3.i trajala je do 31.3. Narednih tjedan dana ponekad u danu imam mučnine bez povraćanja, dođi pa prođu, u danu mi dođe da mi se sve gadi ali s vremenom prestane. Jučer sam obavljala 2 puta veliku nuždu u kojoj je stolica bila dosta vodenasta, te sam nakon toga popila Linex i to je stalo. Inače uz kontracepcijske pilule koristimo i dodatnu zaštitu makar me uvijek strah da ne ostanem trudna uz svu dodatnu zaštitu jer mislim da predejakulacijska tekućina može proći kroz prezervativ. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće. Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate oralne kontraceptive, ne postoji mogućnost trudnoće.