Kontracepcija

Potreba za hitnom kontracepcijom

maricana23445

Poštovani,
Jučer je došlo do nezastićenog odnosa na 7. dan ciklusa. Inače su mi ciklusi dulji (30-35 dana), no zadnji mi je bio 29 dana pa me zanima ima li šansa za trudnoću trenutačno jer nisam sigurna koliko su mi udaljeni plodni dani sada pa bi li bilo pametnije da popijem hitnu kontracepciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako je odnos bio u vrijeme neplodnih dana, za svaki slučaj uzmite hitnu kontracepciju. Spermiji su sposobni za oplodnju 5 dana, a ovulacija ponekad može nastupiti koji dan ranije.