Kontracepcija

prekid terapije

ana_st

pijem yasmin vec 4 godine bez prekida,i samo sam nakon cca. godinu dana radila kontrolu jetrenih enzima-sve je bilo ok,,hormona ne(prije pocetka th su bili blago poviseni- testosteron i sl.)sada zelim prekinuti th hormonima jer se ne osjecam najbolje zbog njih-ceste promjene raspolozenja,depresija i slicno i toga mi je vec dosta.da li je moguc nagli prekid terapije,jednostavno ne pocnem sljedecu kutiju ili on mora ici postepeno?
zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne mora se ići postepeno, samo nemojte početi piti slijedeću kutiju. Ako su vam menstruacije prije bile neredovite vjerojatno će biti opet, tako da se nemojte iznenaditi ukoliko kasne.