Kontracepcija

propuštanje 2 tablete yasmin..?

hype

Poštovani, zamolila bih Vas za pomoć.
Naime propustila sam kontracepcijsku tabletu u subotu navečer (u 23h),no popila sam ju u nedjelju ujutro i nije prošlo više od 12 sati. No zatim nisam popila dvije tablete u uredovno vrijeme (znači u nedjelju i ponedjeljek navečer), te sam popila te dvije u utorak ujutro oko 11h. Problem oko sve 3 tablete se događa u drugom tjednu. Imala sam spolne odnose u danima prije bez ikakve druge zaštite. Zanima me kolke su šanse da zatrudnim, s obzirom da je to drugi tjedan, i dali bi trebala do kraja ciklusa koristiti još neku zaštitu..
Hvala...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Šansa da ostanete trudni nastaje nakon što propustite tablete, ne unaprijed. Zato mislim da nije velika vjerojatnost da ste trudni, a dodatnu zaštitu koristite obavezno slijedeća 2 tjedna.