Kontracepcija

trudnoća uz spiralu?

RAHMANAGA

Prije 2 godine stavila sam bakrenu spiralu, i sve do sada nisam imala problema. Zadnju menstruaciju sam imala 27.10.2007 i sve do sada nisam dobila menstruaciju. Znači, kasni mi 13 dana i zanima me da li mogu potvrditi trudnoću testom za trudnoću ako je, kako je slučaj sa trudnoćama uz spiralu česta izvanmaterična trudnoća.
Odgovor me zanima prije negoli odem kod ginekologa na pregled

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Napravite test iz prvog jutarnjeg urina. Ukoliko ste trudni, bit će pozitivan i kod izvanmaternične i unutarmaternične trudnoće.