Kontracepcija

propuštene dvije tablete!

lucija123luc

zaboravila sma popiti prve dvije tablete ( srijeda,četvrtak) u petak sam popila oba dvije uključujući još ovu za petak .. molim vas da mi napišete šta dalje moram, dal moram napraviti pauzu , hvalaa , molim vas brzo mi odg

Natalija Beljo, dr. med.

Ne znam što pijete i koliko dugo.Na osnovu onog što ste napisali mogu samo reći da ne pravite pauzu već nastavite s novim blisterom.

Didi 666

Poštovana, molim vas savjet..

Pijem pilule Cilest,popila sam prvu kutiju,dobila menstruaciju i trebala sam poceti s drugom 03.05.,međutim nisam bila u mogucnosti kupiti prije,pa cu tek sutra ujutro..
Da li da sutra ujutro popijem te dvije sto sam propustila (za 03.05. i 04.05.) ,i isti dan navecer za taj dan (05.05.) i dalje nastavim piti normalno do kraja,pa onda pauza od 7 dana i treca kutija,itd.. ili??
Molim vas za hitan odgovor..puno hvala unaprijed!

ella22

Poštovana ,pijem Yaz pilule 8 mjeseci u 19 h. U cetvrtak (3.5.)zaboravila sam popiti 9 tabletu i popila sam ju sljedeci dan sa 22 h zakasjenja.Sljedecu tabletu,10 nisam popila odmah vec sa 11 i pol h zakasnjenja. Imala sam spolni odnos bez zastite u petak i subotu .Jel mi kontracepcija narusena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ela svakako da vam je kontracepcija narušen. Savjetujem dodatnu zaštitu .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Didi ,počnite piti sa dva dana zakašnjenja.

Ivana Kov

Popila sam 15 tableta microgynona 30 i zaboravila uzet 2 dana danas je treći, hoću li onda sada dobiti menstruaciju ako ne nastavim piti ili da nastavim uzimati (imamih još 6 a a danas bi trebala popiti 3 kako bi bila u toku..)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite do kraja po jednu uz dodatnu zaštitu do kraja blistera.

Rhiri

Poštovani,
pijem Logest već 6 godina, nikad nisam imala problema s pilulama i uvijek sam ih pila na vrijeme. Međutim, ovaj put sam zaboravila popiti prve dvije nakon sedmodnevne pauze. Trebala sam popiti u četvrtak u 21h, a popila sam ih danas (subota) u 12h, obje zaboravljene za četvrtak i petak. Mogu li popiti i današnju navečer s obzirom da ih pijem u 21h i dalje nastaviti normalno ili da danas ne uzmem pa nastavim tek sutra navečer? I radim li normalnu pauzu nakon cijelog blistera?

Hvala unaprijed!

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Danas uzmite u vrijeme kad uzimate. Dalje dodatna zaštita.

ninch

Postovani!
Pijem Qlairu vec 2 godine zbog problema sa zeljezom. Nazalost, dogodilo mi se da sam zaboravila ponijeti tablete sa sobom pa nisam u mogucnosti popiti cak tri tablete za 17.,18. i 19.dan. Sto da radim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prekinite s uzimanjem, pričekajte krvarenje i počnite s novom kutijom.

ninch

Oprostite, vezano za gornji post. Zaboravila sam pitati kada mogu ocekivati krvarenje ako sam prekinula uzimanje qlaire na 16.danu? Inace uvijek pocinje na drugoj placebo tableti tj.28. dan, a prije tableta sam imala jako neredovite cikluse

Ivo Balenović, dr. med.

Dva do tri dana nakon prestanka.

Zzb

Poštovani,
pijem Yasmin pilule već 10ak godina.
Danas sam shvatila da nisam popila prve dvije tablete u drugom tjednu te sam obje uzela sada u 9,00 sati, a inače pilule uzimam u 20,00 sati. Zanima me mogu li dalje normlano nastaviti sa uzimanjem pilula i što je sa zaštitom.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Ovaj ciklus savjetujem dodatnu zaštitu.