Kontracepcija

Propustene dvije pilule?

freya77

Ovako, ispricavam se ako postoji gdje ovakvo pitanje, svugdje je po jedna propustena pilula, a kod mene je malo drugacije, pa sam otvorila novu temu.

Dakle, pijem Yasmin pilule vec par godina, i ovo pakiranje sam pocela u petak 10. prosinca. Pilule inace pijem izmedu 20 i 20:30, i danas sam shvatila da sam zadnju pilulu popila jos u subotu, dakle nedjelju i ponedjeljak sam propustila.

Ja sam sad popila pilulu od nedjelje, slucajno, kako nisam obracala pozornost, ali nisam sigurna sto dalje? Na jednoj stranici sam procitala da bih trebala danas i sutra popiti po dvije pilule, te nakon toga nastaviti normalno i (naravno) koristiti dodatnu zastitu, a na drugoj pise "Ako se propusti više od jedne pilule, zadnja propuštena pilula se treba popiti i nastavite piti ostatak paketa u normalno vrijeme. Radi sigurnosti, koristite kondome uz pilule.". Sada meni nije jasno, dali to znaci da bih ja sada trebala popiti tri pilule (znaci za nedjelju, ponedjeljak i danas), pa onda nastaviti dalje ili kako? Sto Vi preporucate?

Zadnji put sam odnos imala u cetvrtak, a nakon toga sam jos 2 dana pila pilule tako da mislim da sanse za trudnocu male, jeli tako?

Hvala Vam puno unaprijed. happy

Natalija Beljo, dr. med.

Sad Vi popijte zaboravljene i ona koja slijedi taj dana znači danas popijte od utorka i ona koja slijedi za srijedu i dalje po shemi uz dodatnu zaštitu.

freya77

Hvala Vam puno! happy

dalma_si

pijem Yasmin već 5 godina i prošli mjesec sam zaboravila popiti dvije pilule. Kutiju sam počela piti 30.12. 2011. a zaboravila sam popiti 10 i 11. 01. 2012 (utorak i srijeda), znači 12 i 13 pilulu. spolni odnos imala sam u nedjelju (znači popila sam nedjelju i ponedjeljak normalno pilule). propuštene pilule sam popila u četvrtak oko 13h i zatim navečer u 21h onu koja je trebala normalno ići. nastavila sam piti kutiju do kraja i napravila pauzu od sedam dana. u tom periodu od sedam dana došla mi je menga,ali me isto strah. da li imam razloga za brigu?

Natalija Beljo, dr. med.

Nema razloga za brigu.

skemba

Pijem triquilar već nekih tri godine i sada mi se prvi put dogodila situacija da sam zaboravila dvije tablete za redom. Naime, prvu sam uzela u petak, a drugu i treću (dakle, subota i nedjelja) sam zaboravila popiti. Vidjela sam da negdje piše da se uzme druga propuštena i normalno nastavi uzimati, a negdje da prestanem uzimati i nakon 7 dana započnem novo pakiranje. Što sad da radim?

Natalija Beljo, dr. med.

Te zaboravljene bacite , pijete dalje po shemi i preskočite pauzu.

aanen

Poštovana,

pijem pilule više od 2 godine, i ovaj mjesec mi se po prvi puta dogodilo da sam zaboravila 2 pilule.
Naime, početkom drugog tjedna zaboravila sam 1., a zadnji dan sam zaboravila popiti 2. pilulu (mobitel se ispraznio pa mi budilica nije zvonila).
1. sam popila čim sam se sjetila prema uputama.
Nekako u panici sam popila i tu drugu dan poslije.

Koliko se sada moram štititi dodatno i da li nastavljam redovno piti pilule kao i do sad?

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita do kraja ovog blistera.

pepy-5

Pozdrav,

Pijem pilule već 3 godine, i sada je došlo po problema.
Pročitala sam sav forum, i meni se naravno dogodila najgora kombinacija....
Zaboravila sam popiti 2 pilule za redom i to u prvom tjednu, MOLIM POMOĆ!
Znači zaboravila sam popiti 3. i 4. pilulu, odnosno to sam se sjetila kada sam trebala uzeti 5.- i onda sam popila dvije odjednom (tipa 4. i 5. skupa- jednu sam skroz propustila, nije mi bilo smisla da se nakljukam sa 3 odjednom ili?!
Problem je u tome što je dečko u te dane neuzimanja pilula svršio u mene, i to me sada brine.
Od tada pijem redovito svaki dan, ali molim za savjet što učiniti dalje?!

Puno vam hvala, vaši odgovori zbilja pomažu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje ništa. Vjerovatno će doći do menstruacije. Čim ih više propustite veća je šansa za trudnoćom.

pilula1

Postovani,

Pijem Yasmin pilule vec godinu dana. U srijedu 7.1.sam pocela sa novim pakovanjem, a tek veceras sam (10.1.)shvatila da sam zaboravila popiti pilule za 8.1.(cetvrtak), 9.1.(petak), a nisam popila ni za danasnji dan, tj.10.1.(subota). Misleci da mi je puno popiti tri pilule odjednom. Popila sam dvije pilule i planirala sam jos dvije popiti sutra. Da li mi mozete dati savjet?

Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako niste imali odnose najbolje da pauzirate ovaj ciklus.

pilula1

Imala sam odnos. Sta sada da radim?

Unaptijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje svakodnevno po jednu uz dodatnu zaštitu.

pilula1

Hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Josy3333

Postovani,

Popila sam pilulu u nedjelju navecer oko 21h, sve po pravilu.
Ali sam se zabunila i nisam bila sigurna te sam popila sljedecu u ponedjeljak ujutro.

Mogu li sad nastaviti do kraja piti u jutarnjem terminu kako ne bih skracivala cikus, a da mi novo koristenje blistera ponovno pocinje u ponedeljak nakon 7 dana pauze?

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno nastavite s uzimanjem u jutarnjem terminu.

LucijaaM

HITNO

Postovani,

U cetvrtak 6.5. i petak 7.6. zaboravila sam popiti kontracepciju. Ovu kutiju sam pocela piti 22.4. Pijem Donellu vec 4 god. To mi je treci tjedan u ovom mjesecu. Sinoc sam imala spolni odnos bez zastite i decko nije ejakulirao u mene. Molim vas da mi odgovorite sto da radim sa propustene 2 tablete? Previse mi se cini piti ih odjednom sve. I da li je moguca sansa trudnoce? Plus.. danas ujutro sam primjetila smedi iscjedak gusti nalik na menstruaciju i to me dodatno uplasilo. Molim vas za pomoc lp