Kontracepcija

Protiv kontracepcijskih pilula

lm177

Poštovani,
prije godinu i pet mjeseci sam imala traumatsku ozljedu mozga...ta ozljeda je dovela do vise zarista na mozgu nekih 5-6 kao i moju oduzetu cijelu lijevu stranu pa sam morala ispocetka uciti hodati...
Inace bila sam na ginekoloskom pregledu i nadala sam se da cu moci opet koristiti pilule kao i prije ozljede,ali mi je ginekologica rekla da upravo necu moci zbog tih ozljeda i svega barem jos 5godina to uzimati,da postoji mogucnost da mi se opet oduzme lijeva strana i opet prodem proces rehabiltacije. Moze Vas savjet isplati li se boriti oko tog ili da pustim sve pa kud puklo da puklo,ali jednostavno ne zelim odustati od svog nauma bez da cujem jos jedno misljenje...
Oprostite na dugom tumacenju svega,ali zeljela sam prikazati stanje kakvo i je stvarno.
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju kontracepciju povećana je mogućnost nastanka tromba (ugruška) u krvnim žilama što je vrlo opasno stanje. Obzirom na sve što ste prošli Vaša liječnica smatra da je bolje ne uzimati tablete. Naravno, ne znači da će se to (tromboza) desiti ukoliko ih uzimate, ali veće su šanse. Vi ste ta koja o tome treba odlučiti.