Kontracepcija

prvi dan ciklusa

mamich97

Posto kazete da sam zasticena od prvog dana uzimanja tablete ako sam prvu uzela na prvi dan ciklusa, da li sam zasticena od prvog dana ako sam je uzela npr. dan prije "pravog ciklusa". Tipa uocila sam taj dan uvece spotting i malo krvi na ulosku i u mokraci, ali nije islo mnogo i tada sam je popila, a sljedeci dan je islo vise. Da li se to moze okaraktierisati kao prvi dan i da li sam je trebala mozda popiti sutradan kada je islo vise? Da li sam bila zasticena i dalje tokom odnosa na 6.dan pilule / ciklusa?

Ivo Balenović, dr. med.

I u tom slučaju ste zaštićeni. Zaštita se umanjuje samo ako se propusti tableta. Ukoliko se pauza skrati ili se tablete uzimaju bez pauze zaštita se neće umanjiti.