Kontracepcija

Cervikalna sluz/iscjedak

mamich97

Zdravo,

Vec 11 dana uzimam tablete Diane-35 i danas sam primjetila vaginalnu sluz nalik bijelanjku kakva obicno prethodi ovulaciji? Da li je moguce da tablete ne djeluju i da ipak dodje do ovulacije? Pocela sam s prvim danom ciklusa i pijem ih svaki dan. Da li je moguc ovakav iscjedak iako se uzimaju pilule?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijske tablete koče ovulaciju. Postoji samo teoretska mogućnost da unatoč tabletama dođe do ovulacije. Nastavite s redovnim uzimanjem.