Kontracepcija

Pukao kondom

tijana1973

Poštovani, Imala sam rizičan odnos 6 dana pred ovulaciju, kondom je pukao i on je svršio u mene, a ja nisam popila tabletu za dan posle. Da li postoji mogućnost da ostanem trudna? S obzirom da sam pročitala da spermatozoidi zive i 7 dana u vagini i da su sposobni da oplode.. Molim Vas, odgovorite mi koliko je ta informacija tačna, pošto svi drugačije pišu.. Jako sam zabrinuta..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, spermiji žive do 72 sata, tako da je šansa za trudnoćom samo teoretska (ako baš ovaj ciklus ovulacija nastupi puno ranije)