Kontracepcija

Strah od trudnoce

Torres9

Ja i djevojka smo imali.nezasticeni odnos kada sam trebao svrsiti u nju izvadio sam ga i nakon 10setak sekundi ponovo vratio dali postoji mogucnost da zatrudni

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji.

succi

Poštovani,
Zanima me da li uzimanje pola Lexilima od 1.5 mg ( znaci vrlo male doze) svako tri dana moze da utice na dejstvo Yaz pilula. Tj. da li moguca trudnoća za vrijeme uzimanja Lexiluma? Pijem Yaz pilule vec 4 godine bez prestanka i bez problema.

Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.

Antolos97

Poštovani, i prije sam Vam se obraćala na sličnu temu, i unaprijed se ispričavam radi opsežnosti. Više puta sam s dečkom pokušala imati odnos, ali uvijek imamo problem sa samom penetracijom i kondomom. Stoga smo pokušali bez kondoma, ali budući da nas je strah posljedica, ušao je sasvim malo (na sekundu) i uslijed tog je došlo do petinga. Sluzi je bilo povremeno (u trenutku petinga mislim da nije). Nismo više pokušavali s tim, poslije je ejakulirao 2 puta gdje se 2.put dio našao na mojim bedrima - ne znam kolika je mogućnost da je skliznuvši ušlo u mene(?) Naglašavam taj 2.put ukoliko je moguće da on sadržava manji broj spermija.
Imam li razloga za brigu o mogućoj trudnoći? Pretpostavljam da je mala vjerojatnost, ali želim biti sigurna. Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost da bi na taj način došlo do oplodnje. Nema razloga za brigu.

zabrinuta55555

Poštovani,

Pijem Zoely kontracepciju već 10 mjeseci, pri spolnom odnosno uvijek koristimo još dodatnu zaštitu, no prije malo manje mjesec danas sam imala spolni odnos prvih par sekundi bez kondoma a nakon toga sa kondomom.Dobila sam mjesečnicu u utorak kako i inače dobijem no trajala je taj jedan dan normalno, a jučer i danas imam samo smeđi iscjedak, da li je to normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Kod žena koje koriste kontraceptive normalno je da su menstruacije oskudnije, a poneka mogu i izostati.

malamaca123

Postovani,pijem Yaz vec sedam mjeseci i uvijek dobijam na prvoj rozoj piluli. Menstruaciju sam dobila danas tj na prvoj rozoj. E sad mene zanima,imala sam bolove u ledjima i donjem dijelu stomaka i par dana ranije a kako sam dobila imam jake bolove u donjem dijelu stomaka. Nisam dobila kao i inace sto dobijam,oskudnije je ali tek je prvi dan pa mozda se i pojaca. Samo me zanima trebam li biti zabrinuta zbog bolova ili su oni mozda posljedica toga sto sam ozebla ili se prehladila ? Imala sam gljivicnu i doktorica mi je prepisala povidon jod vagitorije. Hvala unaprijed

malamaca123

Zaboravila sam napomenuti da ne ide puno,vecinom kad se obrisem i to bude sluzava sa krvlju

malamaca123

Radila sam test jutros i negativan je a iscjedak se vec pretvara u tamniju krv. Da li je test dobro pokazao ako sam ga radila jutros s obzirom da imam tu "menstruaciju"?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju normalno je da krvarenja postaju oskudnija, a ponekad mogu i izostati. Što se bolova tiče oni nisu povezani s genitalnim traktom (trudnoćaje nemoguća, a jajnici 'miruju'). Savjetujem da uradite analizu mokraće.

malamaca123

Ali vec se pretvara u menstruaciju. Da li je test pokazao tacno iako sam ga radila jutros pod "menstruacijom",pri tom nije bilo krvi u mokraci

Ivo Balenović, dr. med.

Dobili ste menstruaciju. Test je dobro pokazao.