Kontracepcija

Puknuta pilula

Leaida

Postovani danas sam uzela predzadnju yasmin pilulu..nekako sam je slučajno stisnula zubima i ona se prelomila tako sam ju popila.ima li to kakvog utjecaja..znaci li to da nisu ispravne i kako dalje postupit.da normalno radim pauzu.hvala

Leaida

Postovani ja sam u strahu popila jos jednu pilulu.21..da li mi zaštita ostaje..ja pilule pijem u dogovoru s ginekologom uvijel 7 dan...znaci ako je zadnja pon ja pond pocinjem.mogu li sad sljedece pakiranje pocet u nedjelju.hocu li bit zasticena...ili kako drugacije.hvala vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prelomljena tableta ne gubi na učinkovitosti. Napravite sedmodnevnu pauzu i nastavite s uobičajenim uzimanjem. Sada počnite s nedjeljom, zaštita će ostati očuvana.

Leaida

Znaci nema veze sto sam odmah popila jos jednu.mogu poceti u nedjelju.I jos jedno pitanje mogu li ja nastavit pit tablete 7 dan a ne 8 ubuduće.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Nema veze. Možete nastaviti s tim ritmom uzimanja.