Kontracepcija

Qlaira

Db

Molim Vas pomoć, pijem Qlaira pilule već godinu dana i do sada je sve bilo u redu, zadnja 2 mjeseca nisam dobila menstruaciju i sada me uhvatila panika, napravila sam 4 testa za trudnoću i sva 4 su negativna, jel moguće da se nešto dogodilo, a test ne pokazuje? Ima li neki drugi razlog za brigu? Da li je sada smanjena učinkovitost pilula kada nisam dobila?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive menstruacija može izostati. Ako vam izostane dva ciklusa za redom, savjetujem da se javite liječniku.