Kontracepcija

Qlaira i uranjena menstruacija

wifey123

Dobar dan!

Uzimam qlairu već preko godinu dana.
Prošli mjesec imala sam situaciju da sam pred kraj ciklusaoko sat vremena nakon uzimanja tablete povraćala. Nakon toga, po uputama, kada mi se za koji sat smirio želudac uzela sam sljedeću tabletu iz ovitka i dalje je bilo sve u redu, menstruacija je došla kao i inače (nakon posljednjih djelatnih pilula, samo se ciklus skratio za 1 dan zbog uzimanja još jedne pilule nakon povraćanja). Nakon toga sam normalno započela s uzimanjem nove kutije pilula.
Trenutno mi je 22.dan te nove kutije i danas sam dobila menstruaciju.

Zanima me što dalje raditi? Da preskočim djelatne tablete(ostalo ih je 5 djelatnih i 2 placebo) i popijem samo 2 zadnje u paketu (nedjelatne) i krenem s novom kutijom? Ili da dovršim ovu kutiju redovno?

Također, je li ovo razlog za brigu? Trebala sam u 6.mjesecu kod doktorice na kontrolu, bi li možda trebala i ranije?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju probojno krvarenje. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.