Kontracepcija

Pomiješene kontracepcijske tablete

Maja977

Poštovani, zanima me je li važno tablete Diane 35 piti po redu kako je na poleđini naznačeno za svaki dan? Konkretno, svoje sam tablete stavljala u kutijicu za razvrstavanje tableta za cijeli tjedan. Kutijica se prevrnula i kontracepcijske su se tablete prosule. Naravno, nisam znala koja je tableta bila stavljena u koji dan. Zanima me ima li veze ako sam npr. zamijenila tabletu za koju piše utorak i tabletu za četvrtak ili su natpisi dana stavljeni samo radi osobne orijentacije? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve tablete imaju jednaku koncentraciju hormona, stoga nije važan redoslijed uzimanja.