Kontracepcija

Ranije otvaranje u trudnoci?

Laura551

Postovani,

Ovo mi je prva trudnoca. Od 20. tjedna imam bh kontrakcije svakodnevno po par puta. Trenutno sam u 30.tt te je ginekolog na zadnjem pregledu napisao uterus mekan, cx retroponiran, neznatno smeksan 3/4cl, uloziv za jagodicu prsta. Cx T, 38 mm.

Napomenula bih da je urinokultura uredna, brisevi u redu.

Terapija koju uzimam vec neko vrijeme, zbog bh kontrakcija je 2x2 utrogestan. Te mi je doktor dao da uzimam poligynax 3x tjedno, radi prevencije.

Zanima me da li navedeno znaci da sam otvorena/pocela se prijevremeno otvarati ili je normalno za navedeni 30 tjedan trudnoce?

Unaprijed se zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz nije idealan, ali nije zabrinjavajući. Cerviks je održan, a unutarnje ušće zatvoreno i to je najvažnije. To što je uloživ ne mora biti povezano s prijevremenim otvaranjem, ali prevencije radi nastavite s terapijom. Nema razloga da ne dogurate do termina.