Kontracepcija

Seks nakon seksa

Mihica1307

Postovani, jucer sam imala odnos sa deckom. Prvi je bio zasticen i ejakulirao je u kondom pritom je jos izvadio prije ejakulacije. Nakon toga se pomokrio i dobro oprao. Nakon 15ak minuta smo imali jos jedan odnos nezasticen ovaj put i nije ejakulirao u rodnicu, nego je izvadio van. Uz sve to, neplodni su mi dani. Postoji li ikakva sansa da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva šansa za trudnoću.

sb34

Poštovani,
zanima me, ako se prakticiraju nezaštićeni odnosi, s prekinutim snošajem, te ejakulacijom izvan rodnice i to par sekundi nakon vađenja; te ako se potom spolni organ pažljivo obriše i cijedi dokle god izlazi i kap ejakulata, nakon koliko vremena je sigurno ponoviti odnos?
Mi smo ponovili nakon 2 sata, na isti način kao i prvi, dakle bez ejakulacije u rodnici, nego izvan... Stoga me zanima, ako je ipak od prvog odnosa prije 2 sata (bez obzira na pažljivo brisanje i cijeđenje), ostalo nešto spermija, nadam se da je prošlo dovoljno vremena i da isti nisu aktivni, ni dovoljni za oplodnju?
Napominjem da je dan bio plodan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dva sata su dovoljan period da svi zaostali spermiji postanu inaktivni.