Kontracepcija

sigurnost yasmina

sweet_ginger

Dobar dan
Uzimam yasmin tabletu svaki dan u 14h, ponekad ujutro znam imati proljev. Da li to utječe na njihovu pouzdanost?
Znam za pravilo da ako do proljeva ili povraćanja dođe 3-4 sata nakon uzimanja tablete da je potrebno uzeti jos jednu tabletu. Pri uzimanju 9 tablete iz pakiranja imala sam proljev taj dan ujutro i 4h nakon uzimanja tablete. Uzela sam stoga jos jednu tabletu.
Tu vecer imala sam odnos. Zanima me jel li zastita bila smanjena?
Jesam li pogrijesila u necemu?
Hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Niste pogriješili, i zaštita nije bila smanjena.

sweet_ginger

Hvala va, jos samo jedno pitanje...
Da li sada da dovrsim normalno ovu kutiju,napravim pauzu 7 dana i kupim
novu kutiju! Znaci ciklus ce mi biti dan kraci?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Točno, ali to ne znači ništa i nije razlog za brigu.

sweet_ginger

Je li veliki sok za organizam ako se pri svakoj kutiji skrati ciklus za jedan dan? Meni se dogodilo uzastopce prosli i ovaj mjesec.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Dobro ste me nasmijali sa trećim paničnim pitanjem happy. Ne da nije preveliki, nego nije nikakav šok za organizam - ako je vaš organizam prihvatio kontraceptive, možete ih uzimati skoro kako hoćete. Naravno, ne preporučujem to bez konzultacije sa liječnikom.