Kontracepcija

Smanjenje ucinkovitosti Yaz-a

fila22

Postovani,
Je li smanjuju ucinkovitost slijedece kapsule?
NAC (N-Acetyl-Cysteine),
Oblik aminokiseline cistein koji sudjeluje u sintezi glutationa, izuzetno snažnog staničnog antioksidansa.
Sastojci: N-acetil-cistein, želatinska kapsula, tvar za sprečavanje zgrudnjavanja: magnezijev stearat

UPOZORENJA:

Dodatak prehrani. Nije zamjena za uravnoteženu i raznovrsnu prehranu. Osobe koje uzimaju lijekove trebaju se prije uzimanja posavjetovati s liječnikom.

Ako uzimate bilo koji od navedenih lijekova, ne smijete uzimati suplemente cisteina bez liječničkog nadzora: ACE – inhibitori (kaptopril, enlapril, lisinopril, fosinopril), imunosupresivi, cisplatin i doksorubicin, nitroglicerin i izosorbid, oksikonazol.

Hvala i lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedene kapsule nemaju utjecaja na učinkovitost kontracepcijske zaštite.