Kontracepcija

spermiji

nikolinaa

Poštovani,
Zanima me da li spermiji mogu proći kroz materijal,npr.pamuk,traper?? Ili hipoteski gledano,što ukoliko je malo sperme došlo na hlače,trenerku da li mogu doplivati do vagine iako nisu u direktnom kontaktu?
Hvala Vam najljepša na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

nikolinaa

Poštovani doktorice,Vrlo sam mlada pa me svakake stvari plaše,jer svašta čitam na netu,a dobro znam iz biologije kako nastaje trudnoća... stoga me zanima,da li je Vaš odgovor isti i ako je npr dečko ejakulirao na moje gaćice,nije bilo spolnoga odnosa,a ni samoga kontakta sa vaginom? Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Da ostaje isti.

mirela6

pitala bih vas samo jedno kratko pitanje. dali postoji koja kontracepcija odnosno tablete koje idu na recept i nemora se plačati puna cijena. Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Postoje Linynette 20 i 30.

tami13

Poštovana,
mene zanima dali se pokretljivost spermija smanjuje ako je ejakulat izložen zraku? Ako može moje iduće pitanje glasi mogu li se spermij počet progresivno gibati u rodnici nakon što im je smanjena pokretljivost ili ako su se potpuno prestali gibati, moguli se vračanjem u rodnicu počet ponovno progresivno gibati?
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne znam da li je to nastupio neki novi način odnosa da se spermiji vračaju u rodnicu prstima nakon ejakulacije , ali stajanjem na zraku ejekulat se " razrjeđuje" pa spermiji nisu aktivni.

tami13

Poštovana, ispričavam se pitanje je bilo za plodne dane,zaboravila sam napisati..
Hvala

tami13

poštovana zahvaljujem na odgovoru,možete li mi odgovoriti na drugo pitanje koje sam postavila. Mogu li postat aktivni ako se nađu u rodnici ako su prije toga bili na zraku i prestali biti aktivni? molim da mi odgovorite imam nekih nedoumica
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne mogu.

beba113

Poštovani molim vas za odgovor, mene zanima koliko je točno da su ženski spermiji izdrzljiviji od muških, a da su muški brži tako da ako je odnos bio bliže ovulaciji da je veća vjerojatnost da bude dječak?
Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je točno. Ženski spermiji su jači i duže žive od muških koji su brži, ali manji i slabiji.

Strahodtrudnoce

Zanima me "umiru" li / postaju li neaktivni spermiji ako se nadu na ruci a te iste ruke se dezinficiraju i operu sapunom i vodom?

Ivo Balenović, dr. med.

Da. Tim postupkom spermiji umiru.

Strahodtrudnoce

Postovani,
Ako decko recimo ejakulira i u meduvremenu nakon toga mokri 2 puta
te nakon 4 - 4 i pol sata opet dode do masturbacije ali uopce ne dode do ejakulacije ima li tu i dalje živih spermija ( u sluzi recimo od prijašnje ejakulacije ili predejakulata) ili su se svi spermiji izbacili mokrenjem u ta 2 puta? Odnosno izbacuju li se zaostali spermiji mokrenjem? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u tom vremenu zaostali spermiji su izbačeni mokrenjem.

Strahodtrudnoce

Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Strahodtrudnoce

Mozete li mi jos samo odgovoriti na ovo... Ako decko ima ejakulata na prstima te zadovoljava curu tim istim prstima preko traperica i naravno gaca mogu li spermiji proci kroz traperice i uci u rodnicu s obzirom da nisu u direktnom kontaktu sa rodnicom vec prsti ulaze unutra samo preko traperica i gaca. Oprostite na ovakvom pitanju ni sama ne vjerujem u to ali me panicno strah.