Kontracepcija

Sumamed

julija_0

Poštovana,
Možete li mi reči utječe li Sumamed na sigurnost Diane 35?
Hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Dok pijete Sumamed koristite dodatnu zaštitu.

bejbika

Ispričavam se ako su postavljana ovakva pitanja ali zaista mi je potrebna pomoc jer nisam sigurna sto da cinim danas sam dobila antibiotik, a jucer sam imala zadnje spolne odnose posljepodne i partner je svrsio u mene zanima me posto sperma duze zivim unutar da li mi je pametno dan nakon pocinjat sa antibioticima konkretno dobila sam Klavoble zbog bronhitisa

Natalija Beljo, dr. med.

Nisam razumjela s čim bi trebali počinjati ?!

bejbika

Ispričavam se na nejasnom objašnjenju, situacija je bila ovakva, prehladila sam i otisla k doktorici koja mi je prepisala antibiotik Klavobel, počela sam ga piti isti taj dan kada mi ga je doktorica prepisala jer mi je zdravlje bilo loše i prema njenom objašnjenju taj antibiotik ne umanjuje djelovanje kontracepcije. Zanima me jesam li pogrijesila što sam počela dan nakon što sam imala odnose i partner je ejakulirao u mene, uzimati antibiotik? Nejasno mi je objašnjenje da se koristi dodatna zaštita od prvog dana uzimanja antibiotika, a sperma duže živi u organizmu sad

Natalija Beljo, dr. med.

Sad jasnije, hvala. Preporuča se dodatna zaštita zbog resorbcije u želudcu, moglo bi se povezati kao da ste popili tbl pa povratili pa ne znamo koliko se resorbiralo. Tako je s antibiotikom .

Medicus123

Postovani, prije tjedan dana sam popila Sumamed i nakon tjedan dana se javlja blaze krvarenje a tek za 7 dana treba poceti menstrualno krvarenje, ima li razloga za brigu?

Medicus123

Da se nadovežem na prethodno moje pitanje, da li je moguce da se dogodila ovulacija zbog smanjenog djelovanja pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sumamed nije smanjio učinkovitost tableta. Nema razloga za brigu.