Kontracepcija

Tableta za dan poslije

ljubav93

05.07. bila sam menstruaciju koja je trajala do 10.07. Ciklus traje 28-30dana. U subotu sam imala nezaštićeni spolni odnos i dečko je svršio u mene, kad je skužio, izvadio ga je van i ostatak svršio vani. Pojavio mi se jučer navečer i prozirno-bijeli iscjedak. Danas ujutro sam popila tabletu za dan poslije (ellaOne 30mg), nisam imala nikakvih nuspojava. Sad me zanima dal je sigurno da neću ostati trudna? Dali postoji mogućnost od trudnoće?

Unaprijed hvala

LP,
ljubav93

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme, a i odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teorija.

Cro3798

Poštovani doktore,
14.7. Imala sam odnos s deckom prilikom kojeg nam je pukao kondom i prekasno smo shvatili te je vec decko bio svrsio u mene, 10h nakon toga uzela sam ellaOne pilulu. Imam neredovite cikluse (30-40 dana), zadnja menstruacija bila je 2.7.-11.7. Pa me sad zanima postoji li mogucnost za trudnocu posto je odnos bio 3 dana nakon zavrsetka menstruacije i posto sam nakon par sati uzela tabletu za dan poslije? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Prema navedenim datumima i duljini ciklusa, u vrijeme odnosa ovulacija još nije nastupila, tako da ste zaštičeni.

Cro3798

Poštovani,
14.7. Imala sam odnos s deckom prilikom kojeg nam je pukao kondom i prekasno smo shvatili te je vec decko bio svrsio u mene, 10h nakon toga uzela sam ellaOne pilulu nakon koje nisam imala nikakve posljedice. Imam neredovite cikluse (30-40 dana), zadnja menstruacija bila je 2.7.-11.7. Zadnjih par mjeseci ciklusi bili su mi 38, 34, 46, 38 i 35 dana. Sad mi je 41 dan ciklusa i menstruacija jos nije dosla, vec tjedan dana imam bolove u donjem dijelu trbuha i cesto osjecam mucninu u trbuhu, imam bolne grudi i bolove u kraljeznici koji su mi i inace prisutni za vrijeme svake menstruacije. Zanima me koje je vase misljesnje o mogucnosti trudnoce i dolasku sljedece menstruacije.
Hvala, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme i prije ovulacije. Zaštita bi trebala biti potpuna. Pričekajte još koji dan, moguće da je zbog tablete.

Worried-99

Postovani,
zanimalo bi me postoji li sansa trudnoce ukoliko sam poslije
popijene Escapelle tablete dobila oskudniju smeckastu menstruaciju nakon 5 dana u trajanju 5-6 dana; inace imam obilnija krvarenja; neobicno mi je sto imam simptome i poslije te navodne menstruacije: bolne i otecene grudi, bol u jajnicima te velika kolicina bijelog iscjetka?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste dobili menstruaciju ne postoji mogućnost trudnoće. Ponekad može doći do krvarenja koje je uzrokovano tabletaom, a nije prava menstruacija. Savjetujem da uradite test i tako isključite mogućnost trudnoće.

Nicole123

Postovanje.
Rodila sam prije vise od mjesec dana.
Ne pregled sam tek narucena sljedeci mjesec.
Muz i ja smo imali odnose, medutim nije ejakulirao u mene. Sljedeci dan sam primjetila nekakav iscjedak, izgledom i mirosom na ejakulat. Popila sam ellaone nakon 8h od odnosa.
Moje pitanje je, moze li doci do trudnoce iako je ejakulirao van mene, odnosno da li moze izaci sama tekucina prije ejakulacije, pa da to oplodi jajasce?
Posto jos nisam dobila mjesecnicu ne znam kada su mi plodni dani. Da li je moguce da su upravo sada (jer imam nekakav iscjedak) i da li je lakse zatrudnjeti poslije "friskog poroda"?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 6 tjedana nakon poroda je period babinja. U tom periodu trudnoća nije moguća jer se još nije uspostavila hormonska ravnoteža.

neznamime

poštovani,

molim Vas za pomoć. Jučer mi je bio 4. dan ciklusa, imala sam nezaštićeni spolni odnos pri čemu je dečko ejakulirao u mene. Menstrualni ciklusi su mi neredoviti (od 27 do 46 dana). Trebam li popiti hitnu kontracepciju? Čitala sam na raznim stranicama da je moguće zatrudjetni za vrijeme menstruacije, jer je moguće da oba jajnika izbace jajnu stanicu, te da ako se jedna ne oplodi dode do menstruacije, a druga se može oploditi. Molim Vas objašnjenje je li to zaista moguće?
hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i mogućnost trudnoće je samo teorija (ukoliko baš ovaj ciklus ovulacija nastupi ranije). Ukoliko želite biti 100% sigurni, uzmite tabletu za dan poslije koja će odgoditi ovulaciju. Ne postoji mogućnost menstruacije uz trudnoću.

Misic12345

Poštovani doktore,

Jučer sam imala spolnih odnos s dečkom pri kojem je kondom pukao. (24.1.) Zadnja menstruacija mi je bila 2.1.(menstruacija 6 dana), ciklusi mi traju u prosjeku 33 dana , rijetko mi ciklus bude 28 dana ili 34. Ako računam da mi je ciklus 33 dana ovulacija mi je trebala biti 22.1. Što vi mislite trebam li popiti tabletu za dan poslije , tj postoji li mogućnost za trudnoćom. U listopadu sam popila ellaone tabletu, koliko je štetno ako bih popila opet. Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacija je prošla stoga nema potrebe za tabletom.