Kontracepcija

Tableta za dan poslje

Lud01

Postovani pukno mi je kondom u plodnim danima vec 3 dana imam prozirni iscjedak, kolika je mogucnost tablete dan poslje u plodnim danima i koju tabletu da popijem.. hvala na odg

Ivo Balenović, dr. med.

Tabletu morate uzeti unutar 5 dana (120 sati) od odnosa. Hitna kontracepcija nije uvijek djelotvorna. Od 100 žena koje uzmu ovaj lijek otprilike 2 će zatrudnjeti.

Lud01

Da se dovezem na prijasnje pitanje zadnje menstruacije su bile
Bile su mi uredne svaku 24 dana pa su pocele varirat dodu nakon 27 dana pa onda za 21 dan pa opet 27 i 28 dana
Danas je najplodniji dan po kalendaru kojeg pratim na mob da li jutros da popijen tabletu za dan poslje iako je dan ovulacije.. hvala

Lud01

Koliko je uncikovita tableta ako se popije na dan ovulacije

Ivo Balenović, dr. med.

Uzmite tabletu. Ako ovulacija još nije nastupila, tableta će je odgoditi, a ako je do ovulacije došlo, onemogućiti (otežati) će oplodnju.

Lud01

Jasno mi je da ste mi sve odgovorila u jednoj recenici, ako budete imali strpljena pa da mi objasnite
Danas u 12 sam popila tabletu nakon jela, 13 sati od odnosa, ako je ovaj ciklus mozda 21 dan pa je ovulacija bila 8 dana ciklusa.
Dali ce menstruacija isto kasnit do 7 dana i dali cu imat krvarenje nakon 7 dana od uzimanja tablete, ako je ovulacija bila jucer ili prekjucer, tad tableta nemoze nista promijenit jer je ovulacija vec bila..
Hvala na izdvojenom vremenu i vas forum puno znaci.. LP

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je ovulacija nastupila, tableta je ne može odgoditi. Ako je tableta uzeta prije ovulacije, tada će je odgoditi, a s time će odgoditi i menstruaciju. Menstruacija uvijek nastupa 12 do 14 dana nakon ovulacije (ukoliko nije došlo do oplodnje).

Lud01

Hvala ova zadnja poruka je bila upucena prije ocekivanog vaseg odgovora, hvala jos jednom na strpljenju i pojasnjenju.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Lud01

Postovani tabletu ellaone sam popila 17.09, nakon par sati su pocele nuspojave osamucenost, umor, vodeni iscjedak koji je bilo samo jednom isti dan nakon tablete, bol u trbuhu glavobolja osjetljive grudi i bol u ledima bas jaki bolovi trajali su 7 dana probojno krvarenje nije stiglo ali trbuh i leda jos osjecam..
Da li sta znaci ako nije nastupili probojno krvsrenje i kad bi mogla napravit test iz urina danas je 10 dan od spolnog odnosa.. hvala doktore na vasem dragocjenom vremenu.

Ivo Balenović, dr. med.

Test možete napraviti 10 i više dana nakon odnosa. Tada bi trebao biti vrlo pouzdan.

Lud01

Postovani stigla mi je menstruacija u ocekivano vrijeme danas je 3 dan ali je vrlo oskudna prvi dan mi je ispao veliki ugrusak popracen jakim bolovima velicine 6×6 i nakon toga je oskudna i bez bolova, dali je oskudna radi ellaone tablete.. hvala jos jednom

Ivo Balenović, dr. med.

To je normalna menstruacija i trudnoću možete isključiti.