Kontracepcija

Tablete i promjena termina uzimanja

venerazg

Koristim Yasmin 5mj. i obično ih uzimam u 20 sati, stoga me zanima da li mogu na početku korištenja novog pakiranja to vrijeme uzimanja promijeniti npr. u neko drugo doba dana.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Naravno, možete ih koristiti u koje doba dana želite.

Cibo1

Poštovani!
Uzimam pilule vec 6 mj, tocno u podne. Zbog posla bih htjela promijeniti vrijeme uzimanja na 21 sat. Kada mogu promijeniti vrijeme uzimanja? Sada sam na sredini kutije. I dali ce mi kad promijenim vrijeme uzimanja biti potrebna dodatna zastita?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete već danas promijeniti termin uzimanja tableta. Dodatna zaštita nije potrebna.

Cibo1

Znaci ako sutra 9. Tabletu iz blistera popijem u 21 sat a ne u 12 kao do sada zastita je postojana i nece doci do probojnog krvarenja?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita je postojana, a za probojno krvarenje se ne može znati. Ali probojno krvarenje ne umanjuje učinkovitost kontracepcije.