Kontracepcija

Trinovum

jozefina

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala 4.12.2006. tada sam počela piti kontracepcijske pilule (Trinovum) nakon duže pauze. Pila sam dva pakiranja za redom u svrhu da odgodim menstruaciju.
Zadnju pilulu sam popila 14.1.2007. Zanima me kada mogu očekivati sljedeću menstruaciju.
Koliko sam ja shvatila trebala bi dobiti u narednih 7 dana dok ne pijem pilule, ali se pitam da li može doći i kasnije s obzirom da sam pila dva pakiranja, ima li to kakve veze.
Koliki je rizik od trudnoće ako se pilula pravilno i redovito uzima?

Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Krvarenje bi trebalo početi uskoro, iako je to individualno. Rizik trudnoće kod idealnog uzimanja je 0,1%