Kontracepcija

Trudnoća

barbara200

Poštovani, danas mi je 28.dan ciklusa i pozitivan test, nemam bolove ni krvarenja ako se ovako nastavi mogu li ići na prvi pregled tek sa 7tj? Ili da idem ranije? Ako se u meni plod prestane razvijat ocu imat neke simptome, strah me da ne dobim sepsu ili slicno. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete pričekati 7. tjedan za pregled. Ne znam zbog čega razmišljate o sepsi? Nju uzrokuje ozbiljna bakterijska infekcija. Kod žena kod kojih dolazi do odumiranja ploda može se razviti potrošna koagulopatija, ali to se ne dešava u prvom tromjesečju, nego kasnije.

barbara200

Poštovani zadnja menstruacija 14.11.2021. Ciklusi 28-31 dan, danas 14.12. vađena beta hcg- 773. Je li to previsoka vrijednost za te dane? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

To je vrijednost koja potvrđuje trudnoću. Beta hcg se kod normalnih trudnoća udvostručuje otprilike svaka dva dana. Kod vrijednosti beta hcg-a iznad 1500 trudnoća se vidi ultrazvučno.

barbara200

Poštovani 14.12. beta 773, 16.12. 2700. Je li to uredna trudnoca?

barbara200

Poštovani, 14.12. beta je bila 773, 16.12. je 2700. Je li to previsoko? Je li to uredna vrijednost duplanja? 16.12. mi je 4+4. Strah me izrazito molarne trudnoce.

Ivo Balenović, dr. med.

U normalnoj trudnoći svakih 1,5-2 dana razina HCG-a u krvi se okvirno udvostručuje. Dakle, prema nalazu pretpostavljam da se radi o urednoj trudnoći.

barbara200

Poštovani, hvala. Još bi Vas molila Vaše mišljenje je li panorama ili nifty test bolji odabir?

Ivo Balenović, dr. med.

Oba testa su vrlo pouzdana. Točnost je viša od 99%