Kontracepcija

Lindynette

Gudina

Poštovani! Pijem lindynette 2 god. Novu kutiju sam pocela piti u utorak 14.6.navecer, kao uvijek. U cetvrtak ujutro 16.6.popila sam zadnji antibiotik clavius odc1000, zbog neke upale. U nedjelju kasno navecer imali smo nezasticen odnos. Da li ce antibiotik smanjiti ucinak ? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće umanjiti učinak pilula.

Sonja80

Poštovani,
pijem 2 kutiju Lindynettea. Pri uzimanju 7 tablete ona se gotovo u potpunosti otopila u usnoj šupljini, mali dio sam progutala. Zanima me kolika je djelotvornost nakon ovakvog unošenja u organizam.
Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinkovitost je potpuna. Nema razloga za zabrinutost.

LanyMat

Pozdrav,

Cijeli zivot imam neredovite menstruacije i u 9. mj 2016. sam isla na pregled kod ginekologa. Napravio mi je abdomenalni ultrazvuk (virgo intacta), isla sam vaditi krv i dati urin.

S obzirom na to da nisam bila spolno aktivna, ginekolog mi je prepisao Lyndinette 20 i rekao mi je da ih mogu piti odmah cim ih podignem u ljekarni jer imam izrazito neredovite cikluse (35-60-90 dana) i nisam spolno aktivna jos uvijek.

Pocela sam ih piti na 30. dan svog ciklusa i od tada ih pijem redovito 21-7 vec skoro 4 godine.

Nedavno sam stupila u spolne odnose i sada me zanima jesam li zasticena, odnosno je li zastita djelotvorna ako ih redovito uzimam.

Narucena sam kod privatnog ginekologa za dva tjedna, ali zanima me jos neko misljenje s obzirom da nisam pocela uzimati kako treba zbog preporuke ginekologa s konvencionalnom metodom uzimanja kontracepcijskih pilula.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u potpunosti ste zaštićeni. Ukoliko se tablete ne počnu uzimati s prvim danom, zaštita je umanjena samo za taj mjesec uzimanja. Idući mjesec zaštita nastupa u potpunosti.

vaky

Poštovani, doktorica mi je propisala lindynette za odgodu sljedece menstruacije, pocela sam ih piti s prvim danom prosle menstruacije, i nisam radila pauzu vec samo presla na drugu kutiju nakon sta sam popila prvu, ono sta me zanima je: da li sam jednako zasticena i dok pijem drugu kutiju tableta ili bih se trebala dodatno stititi? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštićeni ste i tijekom uzimanja tableta iz druge kutije.