Kontracepcija

Vrijeme djelovanja kontracepcije?

Anna 1998

Dobar dan,
imam jedno pitanje.
14.10. U vecernjim satima (21:00) sam dobila menstruaciju.
15.10 u 22:00 sati sam pocela prvi put uzimati kontracepcijske tablete. 19.10 je bio zadnji dan moje mentruacije.
Danas (21.10) sam vodila ljubav s deckom, ejakulirao je u kondom i na kraju je kondom ostao u meni.
Zanima me da li kontracepcija djeluje ili trebam uzeti neku pilulu za dan nakon? Molim vas za odgovor i objasnjenje.
Hvala, Ana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcija djeluje i nije potrebno uzimati nikakvu dodatnu tabletu. Ukoliko tablete uzimate redovito, kod Vas ne dolazi do ovulacije i stoga trudnoće nije moguća.