Kontracepcija

Pilule i ciklus

Nana nani

Postovani dobar dan

Ovako imam jedan problem,naime nikada nisam koristila pilule imam spirali vec sac 3 godine i svaki put na kontroli ona super stoji,medutim u mjesecu augstu smo isli na jedan odmor i ja nisam zeljela da imam ciklus taj mjesec,tako da sam od ginekologa dobila tablete koje ujedno sprecavaju trudnocu,imala sam dugo krvarenje pila sam ih 2 sedmice od 1 dana ciklusa i sve je bilo uredu,dosli samo kuci ja sam dobila ciklus 3.9 medutim imala sam kao neko blago krvarenje sa par tackica na dan kad imala cikluse to je 20.9 mada mi nekad dode prije nekad kasnije,medutim od tad nisam dobila dane mogu da kazem da gotovo uvijek pored spirale koristimo zastitu medutom ima par put 3,4 kada nismo,ja osjetim blagu bol u dnu leda kao kad trebam dobiti medutim nista,nemam nikakve promjene cudne,citala sam da nekad treba vremena da se sve ponovo vrati u normalu,dali trebam imati strah za trudnocu ili ne,hvala vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Tablete su malo poremetile ciklus.

Monari

Postovani doktore,
Pijem Axira 35 pilule vec godinu i pol i do ovog ciklusa je bilo sve normalno i u roku medjutim sada mi se krvarenje(svijetlo crvene boje) pojavilo 2 dana prije nego sto je trebalo doci. Popila sam sve tablete i sad je pauza od 7 dana a znaci meni se to krvarenje javilo na 2 danu pauze umjesto na 4 danu pa me zanima je li to normalno ili postoji kakva mogucnost trudnoce ili nekakve bolesti posto je menstruacija do sad godinu i pol dolazila tocno u dan
Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenja ne moraju uvijek doći točno u dan. Ne postoji mogućnost trudnoće.