Kontracepcija

yasmin

leptiric1

Poštovana doktorice, pijem Yasmin 6 mjeseci i zbog nečistog tena i zbog zaštite..ali ne vidim nikakve promjene na bolje na licu?da li da se još strpim i nastavim piti ili da ih mjenjam?što se tiče kontracepcije super mi odgovaraju..Unaprijed zahvalna!

Natalija Beljo, dr. med.

Leptiriću, da bi OHC kod osoba s aproblematičnim tenom postigao učinak potrebno je 4- 6 mjeseci korištenja, ali Yasmin je sigurno smanjio pojavu novih akni , a ovim starima treba dati još malo vremena.Ukoliko se i nakon još cca 2 mjeseca stanje ne promijni razgovarajte sa svojim ginekologom o promjeni.

TheMissTea

Postovana, mozete li mi reci u cemu je razlika izmedju Yasmin pilula (3mg+0.03 mg) i Novineta (150 mcg+20mcg) pre sam pila Novinete a sad mi je gin dao YAsmin, da li se razlikuje njihovo delovanje zbog godina, kilaze? I da li deluju ako pocnem da ih pijem od II dana ciklusa, tj. da li to sme i da li onda zastita nastupa posle nedelju dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tablete se razlikuju po sastavu gestagene komponente i koncentraciji estrogene komponente. Yasmin sadrži višu dozu hormona. Liječnik je sigurno imao razlog zbog kojeg vam je promijenio tablete - to morate pitati njega. Ako se tablete ne počnu uzimati od 1. dana ciklusa, zaštita ne nastupa odmah. Potrebna je dodatna kontracepcija tijekom idućih tjedan dana.