Kontracepcija

yasmin

tinaa

trebala sam poceti sa uzimanjem yasmin pilula danas navecer, ali kako sam iih zaboravila kupiti(glupa ja) pocela bih novu kutiju sutra odmah ujutro - dakle 9.dan.(10 sati kasnije). hocu li biti zasticena od trudnoce ili je problem u tom jednom danu?

doc. dr. sc. Branko Radaković

Izostanak uzimanja naredne tablete duži od 12 sati zahtjeva dodatnu zaštitu za cijeli taj mjesec. Kako ste Vi na rubu te granice budite oprezni i koristite ipak dodatnu zaštitu ovaj mjesec.

tinaa

to dakle znaci da pilule u narednih mjesec dana imaju smanjeno djelovanje? je li istina da je puno djevojaka i zena ostalo trudno sa ovim kontracepcijskim pilulama - yasmin? pijem ih 3 mjeseca i na pocetku svake kutije javlja mi se mucnina. je li to normalno ili bih se trebala sa svojom ginekologicom posavjetovvati za neke druge pilule?

doc. dr. sc. Branko Radaković

Nemaju pilule smanjeno djelovanje nego ste Vi jednostavno napravili predugu pauzu u uzimanju.
Nije istina da žene zanose uz Yasmin ukoliko se drže uputa. Mučnine u početku uzimanja yasmina su moguće zbog sadržaja estradiola. No, to prođe nakon par dana i smatram da to nije razlog da prestanete uzimati yasmin.