Kontracepcija

Yasmin i akne

Dijana_s

Postovani molim vase misljenje i savijet.
POcela sam sa koristenjem prve kutije Yasmin tableta, djelimicno radi kontracepcije a najvise radi umjerenih akni, naravno na preporuku ginekologa. Nakon samo deset dana stanje na licu umesto da se popravi pogorsalo se. Dobila sam potkozne i upaljene akne i mitesere koje prije nisam imala. Da li je ovo posljedica Yasmina, mozda mi ne odgovara ova pilula ili je to samo "prelazni" period navikavanja organizma nanovu dozu hormona? Ukoliko akne nisu uzrokovane djelovanjem samih hormona, da li jos neki poremecaj u organizmu moze da ih izazove?
Unaprijed HVALA!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Yasmin je dizajniran tako da ublaži akne, tako da je ovo što vam se događa vjerojatno posljedica neke akutne upale. Preporučujem dermatologa i terapiju kakvu vam on kaže, ali ne odustajte od Yasmina - za 3 mjeseca bit ćete vrlo zadovoljni.